Nasza oferta dla dorosłych | |
Nasza oferta dla dzieci i młodzieży | |
Kontakt i zapisy | |
Psychoterapia koszty | |
Psychologowie, Psychoterapeuci | |
WARSZTATY | |
GALERIA |
Nasz zespół tworzą psychologowie oraz terapeuci pracujacy w różnych nurtach (m.in. CBT, TSR, podejściu systemowym).
Magdalena Dąbrowska - psychoterapeuta poznawczo -behawioralny
Magdalena Dąbrowska (31.05.1971), Certyfikowany Terapeuta Poznawczo Behawioralny (Certyfikat nr.138 PTTPB) absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego wydziałów Pedagogiki i Psychologii oraz 3 letniej Szkoły Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej CBT. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Psychoterapeuta, Trener, Konsultant, Nauczyciel Akademicki.
Doświadczenie zawodowe zdobywała od 1992r. min. w 1999r. w Instytucie Neurologii i Psychiatrii w tym. na oddziale Dziennym Schizofernii. Od 2000 roku również jako trener umiejętności osobistych, coach i trener biznesu. Ukończyła ponad 30 szkoleń (340 godz. szkoleniowych) min. z obszaru psychologii i rozwoju osobistego oraz umiejętności biznesowych.
W Target Consulting Center - Pracownia Rozwoju Osobistego - Od roku 2006 do chwili obecnej prowadzi psychoterapię poznawczo - behawioralną pacjentów (dorośli, młodzież i dzieci) z różnymi zaburzeniami min.: zaburzeniami nastroju - depresja, zaburzeniami snu, zaburzenia odżywiania, zaburzenia lękowe (napady paniki, lęk uogólniony, fobie itp.), zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne OCD (natręctwa), zaburzenie PTSD (stres pourazowy), zaburzenia psychiczne wieku rozwojowego dzieci i młodzieży.
W ramach Pracowni Rozwoju Osobistego pracuje z klientami nad problemami związanymi z relacjami, stresem, asertywnością, radzeniem sobie z trudnościami w pracy lub szkole, umiejętnościami osobistymi - coaching indywidualny itp.
Jako osoba z wieloletnim doświadczeniem w pracy w biznesie (18 lat w tym 12 lat na stanowiskach managerskich również w Koncernach Międzynarodowych) jest ceniona przez klientów ze środowiska biznesowego, za rozumienie problemów z jakimi klienci spotykają się w pracy codziennej. Klienci Ci podkreślają, że to unikalne połączenie wykształcenia i przygotowania psychoterapeutycznego z doświadczeniem biznesowym (dogłębne poznanie psychologicznych mechanizmów funkcjonowania korporacji, zarządzanie w sytuacji kryzysu, zarządzanie zmianą, procesy fuzji firm, zwolnienia pracowników itp.) pozwalają jej lepiej dotrzeć do pacjentów i rozumieć ich potrzeby i problemy oraz pomagać im w ich rozwiązywaniu.
Pani Magdalena Dąbrowska zajmuje się również prowadzeniem warsztatów i treningów: rozwoju osobistego, komunikacji interpersonalnej, treningów antystresowych i relaksacyjnych, treningów asertywności i autoprezentacji oraz treningami i szkoleniami dla Biznesu. Od 2000r. do chwili obecnej przeprowadziła ponad 400 szkoleń (2500 godzin szkoleniowych) z obszaru psychologii, umiejętności osobistych oraz z obszaru biznesu.
Od 2007 r jest Ekspertem dla pisma: "Personel i Zarządzanie" - cykle artykułów o tematyce HR, oraz dla portali internetowych: HRM oraz wieszjak
Jest również współautorem poradnika pt: „Skuteczna Sprzedaż" Wydawnictwo C.H. Beck pod patronatem Instytutu Zarządzania.
Agnieszka Włoszycka - psycholog, terapeuta TSR
Jest absolwentką społecznej psychologii klinicznej, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła I stopień Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Obecnie uczy się w Szkole Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA. Jest konsultantem ds. przemocy w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia". Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Porozumienia Osób, Instytucji i Organizacji , Pomagającym Ofiarom Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Ukończyła ponad 20 szkoleń psychologicznych oraz warsztatów z zakresu rozwoju osobistego. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych oraz ich rodzicami (Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie "Miłość w Działaniu"). Na co dzień pracuje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz placówkami pomocowymi takimi jak: Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia"; Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia"; Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach; Fundacja „Akcja";"Medico Brain " - Centrum Rozwoju Mózgu; Internetowa Poradnia Psychologiczna.
Anna Szymanowska - Dramaterapeuta
Dyplom Dramaterapii uzyskała w 2006 r. na Uniwersytecie Roehampton w Londynie. Jest jedynym certyfikowanym dramaterapeutą w Polsce.
Pracowała: z dziećmi z problemami emocjonalnymi i w zachowaniu, z osobami starszymi głownie chorymi na depresje, z osobami chorymi psychicznie głownie na schizofrenię i depresję.
Od 2007 roku prowadzi zajęcia z Dramaterapii dla studentów psychologii na UKSW w Warszawie.Odbyła również praktykę w Polsce w Szpitalu Leczenia Nerwic w Komorowie jako wolontariusz.Obecnie pracuje w Centrum Psychoprofilaktyki i Terapii w Warszawie.W Target Consulting Center prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe z Dramaterapii.
Proponowane zajęcia Dramaterapii (indywidualne i grupowe) umożliwiają pracę z rożnymi dręczącymi naszych kilentów problemami i palącymi uczuciami w bezpiecznych granicach twórczej wyobraźni z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb każdego uczestnika.W Dramaterapii nie są tak istotne umiejętności aktorskie, jak doświadczanie każdej sytuacji, która służy wewnętrznemu wzrostowi i wzbogacaniu samoświadomości.Wzajemny szacunek, szczerość, zaufanie wzmaga poczucie bezpieczeństwa, aż do momentu kiedy uczestnicy czują się gotowi, aby się otworzyć i rozpocząć swój proces terapeutyczny. Również celem Dramatrerapeuty jest stworzenie takich warunków, aby terapia była dla wszystkich jej uczestników satysfakcjonującym na rożnych poziomach doświadczeniem.
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła wszystkie szkolenia specjalistyczne w dziedzinie leczenia uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia oraz czteroletni podyplomowy kurs psychoterapii przygotowujący do egzaminu certyfikacyjnego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Odbyła staż kliniczny w Klinice Nerwic IPiN , gdzie także jest objęta systematyczną opieką superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracuje w nurcie psychoterapii zintegrowanej, mając w kręgu swoich zainteresowań podejście systemowe. Od 14 lat prowadzi terapię indywidualną i grupową osób uzależnionych, współuzależnionych i DDA, a także zaburzeń nerwicowych o innym podłożu. Aktualnie związana z Poradnią Zdrowia Psychicznego SPZLO w Legionowie.
Damian Szestopałko- psycholog, psychoterapeuta
Jest psychologiem, psychoterapeutą, absolwentem Wydziału Psychologii Klinicznej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w II Zespole Kliniki Psychiatrycznej Akademii Medycznej, Oddziale Psychiatrii Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego oraz licznych modułach zajęciowych, kursach i szkoleniach. Stale poszerza swoją wiedzę poprzez edukację w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie oraz uczestnictwo w konferencjach wymieniając doświadczenia z psychologami i psychoterapeutami pracującymi w różnych nurtach psychologicznych. Obecnie pracuje jako psychoterapeuta systemowy w Rodzinnej Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień - „Monar", Centrum Psychoterapii i Twórczego Rozwoju „Po zmianę", „Target Consulting Center" oraz w Centrum Medycyny Naturalnej i Odnowy Biologicznej „Trea". Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, stale poddawany przez dwóch superwizorów niezależnej superwizji.
Pracując w nurcie systemowym z rodzinami oraz parami, poznaje źródła trudności i pomaga w poszukiwaniach najlepszych a zarazem możliwych do wdrożenia rozwiązań. Zaprasza do omówienia granic wewnętrznych i społecznych, sposobów komunikacji, przekazów od rodziny pochodzenia oraz odkrycia wpływu tych obszarów na własne życie. Na sesjach psychoterapeutycznych gwarantuje bezpieczne warunki do uświadamiania ukrytych źródeł kłopotów oraz w procesie terapii zaprasza do akceptowanej i możliwej zmiany.
Idalia Jednorowska-Król - psycholog, psychoterapeuta
Ukończyła Społeczną Psychologię Kliniczną w SWSP w Warszawie. Obecnie jest w trakcie uzyskiwania certyfikatu psychoterapeuty PTP. Kontynuuje szkolenie w rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie. Po 11 latach procesu nauki - studia, praktyki, szkolenia, staże osiągnęła wewnętrzną gotowość do podjęcia zawodu psychologa/psychoterapeuty i rozpoczęła współpracę z Rodzinną Poradnią Profilaktyki i Terapii Uzależnień "MONAR-HOŻA", założyła Stowarzyszenie Psychologów oraz Zespół Psychoterapii „Likarez". Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pracuje zgodnie z Kodeksem Etyki Zawodu Psychologa. Swoją pracę psychoterapeutyczną stale superwizuje w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie oraz w Rodzinnej Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień "Monar" w Warszawie.
Ukończyła wiele szkoleń poświęconych pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Oprócz psychoterapii prowadzi również grupy wsparcia dla osób współuzależnionych, ofiar przemocy, osób z syndromem DDA, rodziców mających trudności wychowawcze. Obszary jej pracy to: przemoc w rodzinie, uzależnienie, wspóuzależnienie, syndrom DDA, zaburzenia odżywiania, trudności w relacjach. Prowadzi psychoterapię indywidualną, par oraz rodzin w oparciu o nurt systemowy, w którym zakłada się w nim, że problemy jednej osoby są wyrazem dysfunkcjonalności całego systemu/rodziny, a jednym z najważniejszych czynników, wywołujących dysfunkcje, jest tzw. przekaz rodzinny, czyli zespół wzorców zachowań, chorób, uzależnień czy relacji międzyludzkich, które poprzez proces wychowania w takim a nie innym kontekście rodzinnym przechodzą z rodziców na dzieci, by następnie zostać odziedziczonymi przez następne pokolenie. Najbardziej ogólnym celem psychoterapii w podejściu systemowym jest zmodyfikowanie dotychczasowych wzorców relacji między członkami rodziny oraz zmiana reguł komunikowania się. Umożliwia to zarówno rozwój rodziny jako całości, jak i pojedynczych jej członków.Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Psychologia i Psychoterapia jest jej pasją.
Violetta Pechcin - psycholog, socjoterapeuta, nauczyciel, certyfikowany terapeuta SI.
Absolwentka UKSW. Ukończyła Kurs I stopnia Ratownictwo i Pomoc Psychologiczna w Instytucie Ratownictwa Psychologicznego w Warszawie. Absolwentka Studium Pomocy Psychologicznej i Socjoterapii - Wydział Metod i Szkoleń Psychospołecznych MSCDN. Stażystka Centrum Psychologiczno-Medycznego MABOR.Obecnie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe na czteroletnim Szkoleniu Psychoterapeutycznym wg kryteriów European Association of Psychotherapy, atestowanym przez Sekcję Psychoterapii i Sekcję Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.Współpracowała z liceami i gimnazjami, świetlicą socjoterapeutyczną, Katolickim Ośrodkiem dla Osób Specjalnej Troski przy Praskim Caritas oraz Instytutem Kardiologii w Aninie. Posiada doświadczenie w pracy indywidualnej i grupowej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi a także osobami niepełnosprawnymi, w podeszłym wieku, pacjentami hospitalizowanymi i terminalnie chorymi.Od kilku lat prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, treningi profilaktyczne dla młodzieży i nauczycieli oraz szkolenia i warsztaty dla pracowników DPS. Zdobyła również doświadczenie w prowadzeniu zajęć z psychoedukacji prozdrowotnej i treningów relaksacyjnych.Na co dzień współpracuje z placówkami oświatowymi, organizacjami pozarządowymi i DPS.
W Pracowni Rozwoju Osobistego zajmuje się pomocą psychologiczną oraz terapią indywidualną i grupową w nurcie humanistycznym.
Aleksandra Ślusarek - psycholog, diagnosta
Aleksandra Ślusarek - mgr psychologii, ukończyła roczne studia podyplomowe z zakresu Diagnozy psychologicznej w praktyce klinicznej na SWPS w Warszawie, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Pracuje na Oddziale Dziennym III Kliniki Psychiatrycznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Bierze udział w wielu szkoleniach doskonalących.
Oferuje pomoc psychologiczną a także diagnostykę psychologiczną osób dorosłych. Prowadzi treningi z umiejętności psychospołecznych m.in. treningi z komunikacji interpersonalnej, rozwiązywania problemów, asertywności, radzenia sobie ze stresem, zarządzania czasem.
Bożena Nagrodzka - psycholog, pedagog, certyfikowany Specjalista Terapii Uzalenień
Ukończyła I stopień Kursu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz kurs z socjoterapii. Posiada wieloletnie doświadczenie w terapii osób uzależnionych, współuzależnionych, Dorosłych Dzieci Alkoholików. Prowadzi zajęcia grupowe oraz sesje indywidualne. Jako pedagog prowadzi zajęcia profilaktyczno terapeutyczne, ma doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, z zaburzeniami emocjonalnymi i zachowania oraz z dziećmi z ADHD. W trakcie zajęć wprowadza elementy relaksacji, muzykoterapii, psychorysunku i zabaw z metody Denisona.